درباره ما _ صفحه نخست سایت

درباره ما

  • PDF
امتیاز کاربر: / 4
بدخوب 

 

معرفی مدیریت پژوهش مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما

اهمیت پژوهش پیش از تولید و تأثیر آن بر ارتقای کیفی برنامه های سیمای جمهوری اسلامی ایران، عاملی بود که سبب شد معاونت سیما در سال 1373 اقدام به ایجاد « دفتر هماهنگی پژوهش های سیما » با سه محور پژوهش های برنامه ای، ارزشیابی برنامه ای و تولید ویژه (برنامه های الگویی) نماید. بر این اساس موضوعات مختلف مورد پژوهش قرار می گرفت که در نهایت منجر به تولید برنامه های تلویزیونی می شد. در سال 1375 دفتر مذکور به «دفتر پژوهش های سیما» تغییر نام یافت ولی تفاوت مهمی در وظایف و عملکرد آن ایجاد نشد.

پس از تأکیدات رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) بر لزوم نظارت کیفی و محتوایی بر تولیدات سیما و تشکیل اداره کل نظارت و ارزیابی در سال 1378، مدیریت ارزشیابی برنامه ای از این مجموعه جدا شد و دفتر پژوهش های سیما به «مدیریت پژوهش سیما» تغییر نام یافت.

در این زمان از دو حوزه اصلی تولید برنامه های الگویی و نشر کتاب توجه به حوزه نشر در اولویت نخست برنامه های این مجموعه قرار گرفت که این موضوع منجر به انتشار آثار مختلفی در حوزه رسانه و تلویزیون شد.

این مجموعه همگام با سیاست ها و راهبرد های سازمان در حوزه سیما به یاری خداوند توانا تلاش دارد با بهره گیری از روش های مختلف پژوهشی، حوزه سیما را در دست یابی به اهداف خود یاری نماید.

 

 

.:: مدیریت پژوهش مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما::.
نشاني : ميدان ونك- گاندي شمالي- نبش شهید صانعی شرقی - پلاك ۳۲
تلفن: 88789789
سامانه پیامکی : 3000077
شماره روابط عمومی : 88773562

نشاني پست الكترونيك: این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

آخرین به روز رسانی در سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۹


شما در این صفحه هستید : درباره ما