درباره ما

  • PDF
امتیاز کاربر: / 8
بدخوب 

معرفی مدیریت پژوهش مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما

اهمیت پژوهش پیش از تولید و تاثیر آن بر ارتقای کیفی برنامه های سیمای جمهوری اسلامی ایران، عاملی بود که سبب شد معاونت سیما در سال 1373 اقدام به ایجاد « دفتر هماهنگی پژوهش های سیما » با سه محور پژوهش های برنامه ای، ارزشیابی برنامه ای و تولید ویژه ( برنامه های الگویی) نماید. بر این اساس موضوعات مختلف مورد پژوهش قرار می گرفت که در نهایت منجر به تولید برنامه های تلویزیونی می شد . در سال 1375 دفتر مذکور به « دفتر پژوهش های سیما » تغییر نام یافت ولی تفاوت مهمی در وظایف و عملکرد آن ایجاد نشد.

پس از تاکید رهبر معظم انقلاب ( دام عزه) بر لزوم نظارت کیفی و محتوایی بر تولیدات سیما و تشکیل اداره کل نظارت و ارزیابی در سال 1378، مدیریت ارزشیابی برنامه ای از این مجموعه جدا شد و دفتر پژوهش های سیما به « اداره کل پژوهش¬های سیما» تغییر نام یافت. در این زمان از دو حوزه اصلی تولید برنامه های الگویی و نشر کتاب توجه به حوزه نشر در اولویت نخست برنامه های اداره کل قرار گرفت که این موضوع منجر به انتشار آثار مختلفی در حوزه رسانه و تلویزیون شد.

این اداره کل همگام با سیاست ها و راهبرد های سازمان در حوزه سیما تلاش دارد با بهره گیری از روش های مختلف پژوهشی، حوزه سیما را در دست یابی به اهداف خود یاری نماید.

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۸


شما در این صفحه هستید : درباره