نسل جدید نمایشگرها LFD

  • PDF
امتیاز کاربر: / 4
بدخوب 

اولین نمایشگرها یعنی CRTها حدود 90 سال پیش معرفی شدند .در این سال ها پیشرفت های بزرگی در صنعت نمایشگرها صورت گرفته است. از تلویزیون های رنگی گرفته تا LEDها و به تازگی OLED .  LFDها که نوعی ازنمایشگرهای بزرگ هستند ، تفاوت های زیادی با تلویزیون های موجود دارند. این نوع نمایشگرها که امکاناتی فراتر از یک تلویزیون ساده یا حتی هوشمند را به کاربر می دهند دارای یک کامپیوتر داخلی هستند. سامسونگ یکی از مهم ترین تولیدکنندگان این تلویزیون هاست. کامپیوتر داخلی این نمایشگر مشخصات قدرتمندی دارد از جمله امکانات کامل با درگاه‌های مختلف یک کامپیوتر حرفه‌ای از جمله LAN، USB 2.0 و USB 3.0، درگاه‌های HDMI، DVI، AV، VGA، DPو حتی پورت RS-232C. این امکانات کامل نیاز به کامپیوتر خارجی برای استفاده از آن را از بین می برد.

یکی از ویژگی های بسیار کارآمد LFDها قابلیت تبدیل صفحه نمایشگر به یک صفحه ی لمسی است. از این قابلیت می توان در مدارس ، آموزشگاه ها و اتاق های کنفرانس استفاده کرد. همچنین در بازار پر رونق و رقابتی کسب و کارامروز، برای پیشی گرفتن از سایر رقبا دیگر روش های سنتی جوابگو نیست  و شرکت ها لازم است که از جدیدترین ابزار تعامل با مشتریان خود استفاده کنند. به طور کلی، LFD‌ها می‌توانند بهترین جایگزین برای پروژکتور‌ها، تخته‌‌های مدارس و وایت‌بورد باشد.

ازاین نمایشگرها می توان به عنوان VideoWall  استفاده کرد به این صورت که با قراردادن چند LFDمی توان هر اندازه دلخواهی از نمایشگر را ایجاد نمود.

این نمایشگرها در واقع می توانند اولین قدم در جهت هوشمندسازی مدارس باشند. با استفاده از این نمایشگرها نه تنها دیگر نیازی به تخته سیاه و وایت برد و پروژکتور نخواهد بود بلکه امکانات بیشتری از جمله صفحه ‌نمایش بزرگ با وضوح بالا، قابلیت لمسی، کامپیوتر داخلی و قابلیت‌های بالای اتصالی را دراختیار معلمان قرارمی دهد. همچنین LFDها در صنعت تبلیغات نیز می توانند استفاده ی زیادی داشته باشند . امروزه بجای استفاده از تبلیغات ساده از تصاویر متحرک استفاده می شود که بهترین گزینه برای آن LFDاست.

LFDها دارای ویژگی ها ومزایای بسیاری نسبت به سایر نمایشگرها هستند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         دوام بالا

برخی از LFDها به گونه ای طراحی شده اند که درتمام طول 24 ساعت شبانه روز قابل استفاده اند و برای شرکت هایی مفیدند که دارای ساعات کار غیر متعارفی هستند. مانند LFDهای موجود در فرودگاه ها که برای مدت زمان طولانی ازآنها استفاده می شود.

·         کنترل آسان

بهنگام سازی محتوای موجود بر روی صفحات نمایشگرها را به آسانی و با استفاده از یک برنامه ی کامپیوتر مرکزی می توان کنترل نمود. این روش بسیار مقرون به صرفه است.

·         کنترل عوامل

صفحات LFDبه گونه ای طراحی شده اند که از باد و باران گرفته تا سایر عوامل خرابکارانه مقاوم هستند. این عامل ضمن صرفه جویی در هزینه های تعمیر ونگهداری  حضور مستمرشما را دربازار رقابت فراهم می نماید.

·         فعالیت متقابل

ازآنجا که LFDها دارای صفحات لمسی هستند که این ویژگی باعث برقراری تعامل بین مشتریان و نمایشگر می شود.از تعامل صفحه لمسی استاندارد، که عموماً در مراکز خرید یافت می شود، گرفته تا جدیدترین دستگاه های فروش لمسی، که چندی است به مجتمع های سینمایی راه یافته اند.

·         تصویر بزرگ

بهترین ویژگی این نمایشگرها ، توانایی آنها در ایجاد صفحات ماتریس است.ماتریس می تواند در هر اندازه‌ای باشد و محتوا را می توان به گونه‌ای فرمت کرد که به خوبی درون آن قرار گیرد.

 

منبع : mytech.ir   


شما در این صفحه هستید : مقالات تلویزیون و فناوری نسل جدید نمایشگرها LFD