عرضه جهانی اولین تلویزیون OLEDبا دقت 4kاز سوی ال جی

  • PDF
امتیاز کاربر: / 6
بدخوب 

ال‌جی الکترونیک آغاز فروش اولین تلویزیون OLEDدنیا با وضوح تصویر4kرا اعلام نمود. تلویزیون‌های OLED 4kدر اندازه‌های ۷۷و ۶۵اینچ ( مدل 77EG9700 و 65EC9700 ) از پنل منحنی OLEDبا دقت Ultra HDساخته شده است که تضمین کننده کیفیت بسیار بالای تصاویر پخش شده خواهد بود.

این سری از تلویزیون های OLEDال جی همانند قبل،از ساختار پیکسل چهار رنگی WRGBاستفاده می کنند و با داشتن ۳۳میلیون پیکسل فرعی حسی از زنده بودن تصاویر را به بینندگان القا می کند. هر پیکسل از خود نور ساطع کرده و در نتیجه با رنگ‌های غنی‌تر، روشن‌تر و طبیعی‌تر و سیاهی عمیق‌تر و سرعت پاسخدهی بیشتری در تصاویر در حال پخش، به شکلی بسیار روان و بدون پرش روبرو خواهیم بود. رئیس و مدیرعامل بخش سرگرمی خانگی ال‌جی در اینباره می گوید: «تلویزیون OLED 4kال‌جی اوج دستیابی به فناوری و الگوی جدیدی است که پویایی نسل آینده تلویزیون در بازار را تغییر خواهد داد.OLEDبه عنوان قدم تکاملی بعدی در فناوری نمایشگر نقش اصلی را در تغییر مجدد صنعت ما بر عهده خواهد داشت. وقتی می‌گویم OLED 4kبازی را تغییر می‌دهد کاملاً مطمئن هستم که این اتفاق می‌افتد.» این سری از تلویزیون ها قابلیت نصب روی دیوار را نیز داشته و سیستم صوتی Ultra Surroundآن نیز با همکاری کمپانی Harman Kardonطراحی و ساخته شده است تا حسی بیشتر از غوطه ور شدن تماشاچی در صدا را ایجاد کند. این سری تلویزیون ها پیش از این جایزه بهترین ابتکار را از نمایشگاه لوازم الکترونیک مصرفی (CES) دریافت کرده است.

 

این تلویزیون بر پایه پلت‌فرم webOSبا کاربری ساده‌اش ساخته شده است و مجموعه‌ای از امکانات و کاربردهای راحت را ارائه می‌دهد که تحت مفهوم اصلی اتصال ساده، تغییر ساده و کشف ساده ایجاد شده است. webOSبه تازگی توسط انجمن معتبر صدا و تصویر اروپا (EISA) برای رابط کاربری استثنایی و ملموس تأیید شده است. مدیرعامل شرکت سرگرمی خانگی ال‌جی افزود: «انتظار می‌رود تلویزیون‌های OLEDجایگزین فروش LCDدر چند سال آینده شوند و هیچ شرکتی مانند ال‌جی به این خوبی خودش را آماده نکرده است. مزایای OLEDکاملاً واضح است. هیچ اعوجاجی در کیفیت تصویر نیست و مشکلاتی نظیر مات‌شدگی، اعوجاج و نشت رنگ در دستگاه‌های LEDمنحنی، دیگر در تلویزیون OLEDمنحنی وجود ندارد. تلویزیون OLED 4kمایانگر ارزش عالی برای مشتری از نظر بازتولید رنگ، نسبت کنتراست، جزییات و زاویه دید است»

منبع : سایت سخت افزار


شما در این صفحه هستید : مقالات تلویزیون و فناوری عرضه جهانی اولین تلویزیون OLEDبا دقت 4kاز سوی ال جی