درباره ما

  • PDF
امتیاز کاربر: / 1
بدخوب 

 

معرفی مدیریت پژوهش مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما

اهمیت پژوهش پیش از تولید و تاثیر آن بر ارتقای کیفی برنامه های سیمای جمهوری اسلامی ایران، عاملی بود که سبب شد معاونت سیما در سال 1373 اقدام به ایجاد « دفتر هماهنگی پژوهش های سیما » با سه محور پژوهش های برنامه ای، ارزشیابی برنامه ای و تولید ویژه ( برنامه های الگویی) نماید. بر این اساس موضوعات مختلف مورد پژوهش قرار می گرفت که در نهایت منجر به تولید برنامه های تلویزیونی می شد . در سال 1375 دفتر مذکور به « دفتر پژوهش های سیما » تغییر نام یافت ولی تفاوت مهمی در وظایف و عملکرد آن ایجاد نشد.

پس از تاکید رهبر معظم انقلاب (دام عزه) بر لزوم نظارت کیفی و محتوایی بر تولیدات سیما و تشکیل اداره کل نظارت و ارزیابی در سال 1378، مدیریت ارزشیابی برنامه ای از این مجموعه جدا شد و دفتر پژوهش های سیما به « اداره کل پژوهش¬های سیما» تغییر نام یافت. در این زمان از دو حوزه اصلی تولید برنامه های الگویی و نشر کتاب توجه به حوزه نشر در اولویت نخست برنامه های اداره کل قرار گرفت که این موضوع منجر به انتشار آثار مختلفی در حوزه رسانه و تلویزیون شد.

این اداره کل همگام با سیاست ها و راهبرد های سازمان در حوزه سیما تلاش دارد با بهره گیری از روش های مختلف پژوهشی، حوزه سیما را در دست یابی به اهداف خود یاری نماید.

 

 

 

.:: مدیریت پژوهش مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما::.
نشاني : ميدان ونك- گاندي شمالي- نبش شهید صانعی شرقی - پلاك ۳۲
تلفن: 88789789
سامانه پیامکی : 3000077
شماره روابط عمومی : 88773562

نشاني پست الكترونيك: این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید


آخرین به روز رسانی در چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۶


شما در این صفحه هستید : خانه