حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و ازدواج در کلام بزرگان

  • PDF

درباره بانو فاطمه زهرا (سلام الله علیها) چه بسیار توصیف‌ها و تعریف‌ها می‌توان به کار برد که اگر چه شمار آن‌ها از حد و اندازه می‌گذرد، لیکن هیچ کدام نمی‌تواند، بازگو کننده‌ی صادق و راستینی از یک قطره‌ی کوچک از دریای معنویت پر جلال و ارزش‌های بی‌پایان وجود گرامی‌اش باشد.

زندگانی حضرت زهرا(سلام الله علیها) مالامال از آموزه‌های ارزشمندی است که در بنای سبک زندگی اسلامی - ایرانی راهگشا است. مناسبت‌ فرا رسیدن سالروز ازدواج این بانوی گرانقدر اسلام فرصت مناسبی جهت تبیین و تشویق جوانان به امر ازدواج است و فرصتی مناسب تا رسانه ملی به تبیین ابعاد شخصیتی این بانوی مکرمه از منظر الگوسازی برای نسل جوان بپردازد.

در رابطه با موارد فوق آشنایی با دیدگاه‌های بزرگان انقلاب اسلامی راهگشا است. بدین منظور مدیریت پژوهش برنامه ای مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما در نوشتار حاضر تلاش نموده‌ است به صورت تفکیک شده گزیده‌ای از دیدگاه‌ها و بیانات بزرگان انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه)، رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)، استاد مطهری(رحمت الله علیه)، آیت الله جوادی آملی و علامه طباطبایی(رحمت الله علیه) را در رابطه با این بانوی بزرگ اسلام و مقوله ازدواج از منظر اسلامی تبیین نماییم.

امید است، مورد استفاده و بهره برداری مدیران و برنامه‌سازان واقع شود.

 

برای دریافت فایل PDF این گزارش پژوهشی کلیک کنید

 

 

از کدام قسمت وب سایت بیشتر استفاده می کنید؟
نتایج

شما در این صفحه هستید :